Prekvapenie na účet UDHK

Hádzaná v Šali sa hrala až v nedeľu, prednosť malo MDŽ s premiérom. Hráčky Dusla ťažký zápas s Veselím zvládli k spokojnosti.

Šaliankam vyšiel výborne už prvý polčas. V modrom zľava Demajová, Trochtová a Kertészová, vzadu brankárka Haládiková.Šaliankam vyšiel výborne už prvý polčas. V modrom zľava Demajová, Trochtová a Kertészová, vzadu brankárka Haládiková. (Zdroj: Milan Pospiš)

WHIL

17. kolo: Duslo Šaľa – Veselí n/M. 34:27 (18:12). Stretnutie tabuľkových susedov síce začala lepšie Šaľa, ktorá neustále viedla o gól, ale hostky zásluhou slovenskej hádzanárskej reprezentantky Gajdošíkovej neustále doťahovali. V 10. min. sa dokonca ujali vedenia 4:5. V domácom tíme sa nedarilo exekútorkám sedmičiek – Kertészová nedala v prvom polčase dve a Kodajová jednu. Napriek tomu Duslo v 20. min. viedlo už 11:8. V ďalšom priebehu sa rozstrieľali tiež R. Bíziková a pivotka Tulipánová a domáce tak išli do prestávky so šesťgólovým náskokom. V druhom polčase dal domáci tréner priestor všetkým hráčkam. Aj po obrátke si Šalianky udržiavali náskok, rozdiel bol šesť až osem gólov. V 45. min. sa domáce po prvý raz ujali deväťgólového vedenia. Až do konca zápasu to potom bola jednoznačná záležitosť chemičiek, ale mladý kolektív Veselí dokázal v závere skorigovať na prijateľnú prehru.

R Varga a Volentics, pok. hody 7/4 – 3/2, vylúčené 3:3, bez ČK, 550 divákov.
DUSLO: Kvasnicová, Ladicsová, Haládiková – Bujnochová 2, Trochtová 1, Rácková 2, Klučková 3, R. Bíziková 9/2, Kodajová 3/1, Kertészová 5, Pócsiková 3, Demajová 1, Tulipánová 2, B. Bíziková 1/1, Blehová 2, Veselková.
Veselí: Gajdošíková 11/2, Lukšíková 5, Jandásková 4, atď.

Rudolf Petrikovič, tréner: „So susedom v tabuľke sme zaslúžene vyhrali. Za výkon v prvom polčase musím pochváliť všetky hráčky, plnili taktické pokyny a až na pokutové hody sa im darila aj streľba. Po obrátke sme urobili niekoľko školáckych chýb v rozohrávke, čo súper trestal. Teší ma, že hrali všetky hráčky, pre ktoré je vystúpenie v takomto zápase veľkou školou.“

Ostatné výsledky: Most – Michalovce 27:19, Olomouc – Slavia Praha 24:33, ŠKP Ba – Poruba 14:32, Zlín – Partizánske 18:19, Písek – Prešov predohrali (26:16).

12. ŠKP Ba 17 0 0 17 287:646 0

18. kolo – 4. 3. o 18.00 h Poruba – Šaľa.

I. LIGA ŽENY

15. kolo: UDHK Nitra – Topoľčany 26:27 (13:16). Topoľčianske hádzanárky sa po domácej výhre nad Hlohovcom postarali o prekvapenie na palubovke lídra súťaže. V prvej polovici úvodného dejstva sa hrala vyrovnaná hádzaná, v 12. min. bol stav 6:6. Následne si hosťujúce hráčky urobili trojgólový náskok a prvý polčas vyhrali 13:16. Po zmene strán pokračovali hosťujúce hráčky vo výbornom výkone, keď do 47. min. zvýraznili svoj náskok až na 17:24. Potom Nitra postupne začala sťahovať náskok, v 55. min. bol stav už iba 23:25. V 58. min. domáce hráčky znížili na 25:26 a následne aj vyrovnali. Z poslednej akcie v záverečných sekundách sa z krídla presadila Krajčíková a strelila víťazný gól Topoľčian – 26:27.
R Dubaiová a Majstríková, pok. hody 7/5 – 3/3, vylúčené 3 – 4, bez ČK, 100 divákov.
UDHK: Zelenáková, Csáková – Gabuľová 4, Hanakovičová 2/1, Bocánová, Jablonická 5, Juríková 7/4, Königová 4, Lieskovská 4.

Močenok – Inter 18:14 (11:10). Hostky sa síce ujali vedenia hneď v prvej minúte, no Močenok vzápätí otočil a až do 16. min. stále o gól viedol. Potom Inter vyrovnal na 5:5. Hralo sa výborné stretnutie a obe družstvá sa doťahovali po góle. V závere prvého polčasu sa Močenok dostal do trháku a odskočil na 11:8. V posledných dvoch minútach dokázali hostky ešte skorigovať na polčasových 11:10. Aj po zmene strán pokračovalo atraktívne stretnutie. Domácim sa však zranili viaceré hráčky, niektoré dokonca museli byť ošetrované na pohotovosti. Domáce ale statočne bojovali a v 38. min odskočili na 14:10. Rozdiel štyroch gólov si potom domáce udržiavali aj keď s blížiacim sa koncom hostky náskok znížili. V dramatickom závere ale Močenok už svoje vedenie udržal, v poslednej minúte dokonca zvýšila na konečných 18:14 najlepšia hráčka zápasu V. Lencsésová.
R Haščík a Chebeňová, pok. hody 5/4 – 4/3, vylúčené 1 – 4, bez ČK, 160 divákov.
JUNIOR: Straňáková, Bariová – Rábeková, Krokavecová 2, Gregušová 1, Muranová 1, L. Lenčéšová 1, V. Lencsésová 8/4, Szarková, Macháliková, N. Lencsésová 5.

Sereď – Košice 25:28 (11:13). Zápas sa začal v réžii domáceho družstva, ktoré si do 11. min. vytvorilo trojgólový náskok 6:3. V ďalších minútach sa ale domáce akoby upokojili, začali robiť chyby, nepremieňali sedmičky a siedmy gól dali až po 12 minútach. Za tento čas hostky získali dvojgólový náskok, ktorý si udržali až do prestávky. Sereď v úvode druhého polčasu znížila na rozdiel jedného gólu, no opäť nepremenila pokutové hody. Navyše, pokračovala v chybách v rozohrávke. Súper im tak v 40. min. odskočil na rozdiel 6 gólov. Domácim svitla nádej v 52. min., keď sa na súpera dotiahli na rozdiel gólu. V závere zápasu sa však prejavila väčšia skúsenosť hostiek, ktoré dotiahli zápas do víťazného konca.
R Haščík a Sivák, pok. hody 8/4 – 1/0, vylúčené 2 – 7, bez ČK, 120 divákov.
SLÁVIA: L. Trojáková – Horváthová 2, Lašáková 1, Šidlíková 1, Nováková 2, K. Šúryová 8, Špendlová 3/1, M. Trojáková 3, Gašparovičová, Gálová 5/3, N. Šúryová.

Ostatné výsledky: Hlohovec – Nesvady 19:31, Michalovce jun. – Bánovce 36:27, Zlatná n/O. – Trenčín 35:23.

12. Sereď 15 0 0 15 339:510 0

16. kolo – 7. 3. o 10.00 h Topoľčany – Močenok, o 18.00 h Nesvady – UDHK Nitra, 8. 3. o 16.00 h Inter – Zlatná n/O., o 17.30 h Trenčín – Sereď.

I. LIGA ST. DORKY

15. kolo: UDHK Nitra – Prešov 23:36 (9:16), Juríková 8, Kóňová 7, Selecká 3. Bytča – Šaľa 26:19 (11:7), Kúrňavová 5, Špendlová 3, Lanczová 3, Zalubelová 3. Michalovce – Partizánske 34:20. Močenok, Košice a ŠKP Ba mali voľno.

9. Košice 10 1 0 9 188:269 2

16. kolo – 3. 3. Šaľa – UDHK Nitra, 7. 3. Prešov – Močenok.

I. LIGA ML. DORKY

15. kolo: UDHK Nitra – Prešov 31:21 (19:11), Némethová 7, Selecká 7, Trepáčová 6, Bosáková 3. Bytča – Šaľa 21:25 (9:17), Škoricová 5, Pospišová 5, Slamková 4, Pappová 4. Močenok – Stupava 5:32 (5:15), Bolfová 2/2, Sklenárová 2, Szilágyiová 1. Bardejov – Košice 25:15, ŠKP Ba – Trenčín 27:31, Michalovce – Partizánske 44:33.

12. Močenok 15 1 0 14 233:477 2

16. kolo – 3. 3. Šaľa – UDHK Nitra, 7. 3. Prešov – Močenok. Dohrávka: 5. 3. Bardejov – UDHK Nitra.