Galanta začala víťazstvom

Treťoligisti ako prví zo súťaží ZsFZ rozbehli sezónu. Vráble neuspeli na ihrisku favorita. Nováčik z Galanty priviezol prvý úlovok. Topoľčany v závere otočili zápas s N. Zámkami.

Veľký Meder porazil Vráble 3:0.Veľký Meder porazil Vráble 3:0. (Zdroj: Zoltán Kovács)

V. Meder - Vráble 3:0 (2:0)
Hostia poučení z nedávneho júnového zápasu, keď utrpeli vysokú prehru 5:0, prišli takticky pripravení: zabezpečená obrana, no popritom napádať súpera po celej hracej ploche. Domáci tím mal čo robiť, aby držal loptu na svojich kopačkách. Snaha domácich bola ubránená oduševnenou a obetavou hrou hostí do 20. min., keď Obert po skrumáži z hranice pokutového územia umiestnenou strelou dal prvý gól jesene - 1:0. Keď v 32. min. Szöllös nabehol za obranu hostí po peknej prihrávke Németha a pridal druhý zásah, diváci si mysleli, že sa bude opakovať gólostroj z jari. Hostia sa nechceli zmieriť so stavom, napádali a nedali MŠK dýchať. Bolo však cítiť, že v útočnej fáze neboli nebezpeční. Prvú hrozbu vypustil Tužinský až v 80. minúte. Šance boli na kopačkách domácich (Gamkrelidze, Jorík), no trafil sa až Mészáros v 86. min., keď strelu Szabóa presmeroval k bližšej žrdi - 3:0. Vrábľania odišli z ihriska porazení, ich výkon však zanechal u divákov veľmi dobrý dojem. Po stretnutí predseda ZsFZ L. Gádoši odovzdal cenu pre najlepšieho hráča Ondřejovi Čtvrtníčkovi.
Góly: 20. Obert, 32. Szöllös, 86. Mészáros. R Otiepka, ŽK: Balko (V), 400 divákov. MŠK: Rožník - Németh, Hanzel, Čtvrtníček, Štrbák, Mészáros, Szöllös (70. Blaho), Kunovský (65. Jorík), Musil, Obert, Gamkrelidze (78. Szabó). Tréner D. Radolský. SPARTAK: Pichňa - Fekiač, Hlaváč, Šlachta, Dzurek (85. Grebač), Hamar, Tužinský, T. Feješ, Brath (73. Zrubec), Balko, Bakaľár. Tréner V. Debnár. DANIEL CSEPI

Gabčíkovo - Galanta 2:3 (1:1)
V Gabčíkove sa počas letnej uhorkovej sezóny nezostal kameň na kameni. Z jarného kádra nastúpili v základe novovytvoreného tímu, ktorý dirigoval z lavičky Dušan Liba, iba Rengel, Szőcs a Gőgh. Po obojstranne svižnom úvode sa hostia ujali vedenia v 17. min., keď z priameho kopu lišiacky prekonal Rengela zo 17 m Kočiš. Gabčíkovčania mohli vyrovnať v 27. min, ale z troch krokov hlavičkoval Faragó iba do brankára. V 35. min. zblízka nedokázal prepasírovať loptu do siete nováčika Bognár a pri odrazenej lopte zlyhal v tutovke aj Csonka. V 40. min. mohol zvýšiť vedenie hostí Bumbera, ktorý však hlavou namieril vedľa. V 41. min. po oku lahodiacej kontre hlavičkou vyrovnal Bíró. Po obrátke prezentoval svoje strelecké schopnosti Elvis Mashike Sukisa. V 60. min. krásnou strelou vymietol pavučinky v domácej bráne, jeho volej zakotvil v ľavom hornom rohu. O tri minúty na to pre zmenu profitoval z nedôslednosti domácich zadákov. V 75. min. vystrelil prudko i presne Bíró, lenže gólman hostí Masár loptu vyškriabal na roh. V 76. min. fauloval Eliáš v 16-ke Bognára, nariadený pokutový kop premenil Szőcs na kontaktný gól. Už od úvodu duelu sa miestami iskrilo na trávniku a vyvrcholením nervozity aktérov bolo vykázanie často protestujúceho trénera hostí Mariána Süttőa z lavičky. Hostia napokon získali pri vodnom diele tri body a výkonom naznačili, že môžu potrápiť každého súpera. Domácim snahu uprieť nemožno, ale majú ešte kondičné nedostatky a miestami viazla aj súhra.
Góly: 41. Bíró, 77. Szöcs (11 m) - 17. Kočiš, 60. a 63. E. Sukisa. R Valentová, ŽK: Rengel - Blaščík, Štajer, Eliáš, Korman, 250 divákov. TJ: Rengel - Bíró, Szöcs, Bolega, Bilyk, Faragó (89. Kósa), Gögh (74. Végh), Bognár, Králik, Csonka, Méry. Tréner D. Liba. SLOVAN: Masár - Štajer, Pilo, Eliáš, Korman, Bumbera, Kováč (46. Vindiš), Žák (90. Hrotko), Kočiš, Sukisa, Blaščík. Tréner M. Süttö. ŠTEFAN ÁGH

DAC B/Vrakúň - Neded 4:2 (3:1)
Diváci mali možnosť hneď v prvom kole vidieť slušný zápas, oba celky hrali s nasadením. Do duelu lepšie vstúpili hostia, ktorí aj po centri Bališa a hlavičke R. Prúčneho otvorili skóre. Následne domáci prevzali iniciatívu a súpera pritlačili, z čoho vyplynuli tri góly v rýchlom slede. Najskôr sa očividnou rukou presadil legionár N’Guekam, aby po polhodine hry zariadili dvojgólový náskok pre zverencov trénera Borbélyho Ágh s Belkovicsom. Po zmene strán Neded začal odhodlane, chcel sa pobiť o lepší výsledok. Kontaktný gól vsietil Jakabovič, no ten istý hráč bol už o pár minút prísne vylúčený hlavným arbitrom Patrovičom. Rezerva ligistu si už body postrážila. Zápasu by však viac svedčala remíza.
Góly: 17. N’Guekam, 33. Ágh, 35. Belkovics, 73. Trajcsik - 8. R. Prúčny, 51. Jakabovič. R Patrovič, ŽK: Trajcsik - G. Kalmár, R. Prúčny, ČK: 57. Jakabovič (N), 250 divákov. DAC B: Slávik - Bódis, Trajcsik, Ágh, Kubik, Egri, P. Nagy, Černák (81. Fedor), A. Mészáros, Belkovics (86. Kelemen), N’Guekam (71. Tóth). Tréner B. Borbély. FC: Nemček - Ambruš, M. Nagy, Jakabovič, G. Kalmár (46. Vanek), D. Bališ, Kovács, F. Prúčny, R. Prúčny, Krcho, Jakubjak (67. Marko). Tréner A. Filip. (IK)

Púchov - Šamorín 1:0 (1:0)
Proti súperovi, ktorý hral vlani o súťaž vyššie, domáci nastúpili aktívne. Vyjadrili to pokusmi Piláta a Gamboša, volej hosťujúceho Ozogánya letel vedľa. V 17. min vypadla Letkovi centrovaná lopta, no Riška včas zasiahol. Hajdúch kryl Pilátovu strelu a Svoradov pokus zrazila obrana na roh. V 34. min. sa domáci dočkali. Dlhú krížnu prihrávku od Piláta si na šestnástke prebral Pastorek a po kľučke na obrancu trafil k vzdialenej žrdi - 1:0. Šamorínčan Kálmán potom hlavičkoval do bočnej siete a Hajdúch reflexívne vyrazil Pastorkovu gólovú hlavičku. Druhý polčas začali hostia útočnejšie, kým domáci sa iba bránili. Pinteho strelu obrana zblokovala a Mezovského delovka z voleja sa od brvna odrazila na čiaru a do poľa. Púchov sa až od 60. min dostával bližšie k bráne hostí, no lopty strácal nepresnosťami. Po Rosinovom centri sa voľný Mynář pošmykol a v 74. min Hajdúch zneškodnil Brezničanovu hlavičku. Letko kryl nebezpečný priamy kop Mezovského. Dve dobré šance spálil domáci Kopiš, podobne nepochodil Svorada. Posledným pokusom hostí bola Špánikova hlavička.
Gól: 34. Pastorek. R Gašparovič, ŽK: Gamboš, Ozogány, Pončák, Krištan, 200 divákov. ŠTK: Hajdúch - Ozogány, Pončák, Csölle, Mida (79. Špánik), Pa. Sura, Mikuš, Mezovský, Krištan, Kálmán (46. Pinte), Kuba (61. Pe. Sura). Tréner J. Kontír. (JŠ)

Topoľčany - N. Zámky 3:2 (1:2)
V predohrávanom 17. kole nového súťažného ročníka nastúpili Topoľčany aj so štvoricou hráčov zo Senice (Rajník, Ventúra, Krč, Otrísal). Úvod zápasu patril domácim, ktorí držali loptu častejšie na svojich kopačkách. V 21. minúte sa na hranici šestnástky ocitol Jakubík, prešiel cez obrancu a strelou do vinkľa poslal domácich do vedenia - 1:0. Topoľčany sa ale z vedenia radovali iba tri minúty. Hostia založili rýchly protiútok a po centri v šestnástke fauloval Seničan Otrísal a kopala sa penalta. Tú bezpečne Košút premenil - 1:1. O desať minút sa do vyloženej šanci dostával Letko a Ventúra ho na hranici šestnástky stiahol, za čo rozhodca nariadil druhý pokutový kop pre hostí. Ani Bombicz nedal Uhlárovi šancu a poslal ho do opačnej strany - 1:2. Domáci sa z vedenia hostí v prvom polčase len ťažko spamätávali a v 41. minúte mohol hlavou zvýšiť vedenie hostí Košút Po zmene strán sa domáci snažili o zvrátenie výsledku, ale prílišne snaženie im akoby zväzovalo nohy. V 53. minúte zahral Baláž so Švajlenom rohový kop nakrátko, Jakubík ale z piatich krokov prekopol prázdnu bránku. V 69. minúte mal gól na kopačke hosťujúci Košút, ale jeho peknú strelu famózne vyrazil Uhlár na roh. V závere sa ale začali diať veci. Hostia v 85. minúte darovali domácim rohový kop, ktorý zahrával Baláž. Ten ešte obrana hostí odvrátila, ale následne sa k lopte dostal opäť Baláž, ktorý bol faulovaný na hranici šestnástky, ale píšťalka zostala nemá... Lopta sa ale so šťastím odrazila pred Chrenka a topoľčiansky obranca vyrovnal na 2:2. Topoľčany vycítili šancu, v 88. minúte po tvrdom súboji v šestnástke Illésa s Balážom sa domáci zbytočne dožadovali pokutového kopu, rozhodca bol neoblomný. Už v nadstavenom čase predviedol skvelú akciu Seničan Otrísal, jeho center Krč namieril do brvna. Hostia jeho varovanie nebrali vážne a už o minútu Krč „prebicykloval“ dvoch obrancov hostí, na päťke našiel osamoteného Švajlena, ktorý zariadil domácim tri body. Ihneď po rozohraní rozhodca zápas ukončil. Hostia prehru neuniesli a po zápase sa na ihrisku strhla menšia šarvátka, za čo Bombicz uvidel žltú kartu.
Góly: 21. Jakubík, 86. Chrenko, 90.+ Švajlen - 24. Košút (11 m), 34. Bombicz (11 m). R Gádoši, ŽK: Jakubík, Ventúra, Otrísal, Rusňák - Petráš, Horáček, Bombicz, 280 divákov. MFK: Uhlár - Chrenko, Otrísal, Ventúra - Baláž, Rybanský (77. Rusňák), Švajlen, Rajník (69. Grman), Krč - Kutiš (83. Sipos), Jakubík. Tréner M. Caránek. FKM: Hlavačka - Petráš, Lovska, Horáček (67. Švajda), Illés, Bombicz, Vašek (67. Kling), Fehervári, Ešek, Letko (72. Šušpanov), Košút. Tréner A. Štefanka. JARO ŠUPA

Palárikovo - Dubnica 2:0 (0:0)
Bývalý druholigista začal v Palárikove nebojácne. Mladí Dubničania boli aktívnejší, vytvárali si aj šance, ale brankár Balogh ich bez problémov likvidoval. Domáci sa ozvali v 13. minúte, keď hlavičku Gejdoša po centri Kubalu bravúrne kryl hosťujúci gólman Digaňa. V 20. min. sa dostal do dobrej šance Konopásek, ale bránu minul. O sedem minút neskôr trafili hostia po rohu brvno. Do druhého dejstva nastúpili oveľa aktívnejšie domáci futbalisti. Zatlačili svojho súpera pred jeho bránu a dočkali sa aj gólového ovocia. V 50. min. vyrazil brankár hostí Bočkovu strelu pred seba a Vencel ju pohotovo poslal do siete - 1:0. Palárikovo bolo pri chuti a v 67. min. zvýšilo svoje vedenie Kubalom, ktorý štandardnú situáciu zvládol perfektne. Domáci potom až do konca kontrolovali, Dubničanov prakticky do ničoho nepustili a po zásluhe si zaknihovali úvodné víťazstvo.
Góly: 50. Vencel, 67. Kubala. R Santa, ŽK: Farkaš - Prchlík, 220. OTJ: Balogh - Kubala, Konopásek, Petrovič, Farkaš, Bočko, Janso, Kružlík (55. Oravec), Gejdoš (77. Markusek), Vencel, Španír. Tréner M. Kobora. (RG)

Horná Nitra - Komárno 3:0 (0:0)
Treťoligový nováčik nastúpil proti jedenástemu mužstvu zo súťažného ročníka 2014/2015 v novej kolekcii dresov a s cieľom zvíťaziť. Domáci sa od úvodu stretnutia snažili presadiť kombinačnou hrou, no hostia pozorne a umne bránili. V 10. min. po peknej individuálnej akcii prihral Bublák Zelenickému a jeho strelecký pokus tečoval A. Turančík, no ten bol v postavení mimo hry, a tak gól uznaný nebol. V 23. min. po prvýkrát pohrozili i futbalisti Komárna. Najskôr z 25 m strieľal Uzola nad bránu domácich a následne po kombinácii V. Kosťukevič - Taibl odvrátil Halmeš na rohový kop. V 27. min. po kombinácii Bublák - Turančík bol brankár hostí A. Kosťukevič pri lopte skôr ako Zelenický. V 37. min. po prihrávke Bubláka predviedol peknú individuálnu akciu Zelenický, no kolmú prihrávku kryl pozorný gólman. Do druhého polčasu nastúpili domáci futbalisti s cieľom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 47. min. vybojoval aktívny Turančík rohový kop, ktorý zahral Zelenický presne na kapitána Pekára, a ten presnou strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia - 1:0. V 65. min. poslal Belanec dlhú prihrávku na Turančíka, ktorý hlavou predĺžil na Drozda. Jeho strelecký pokus brankár A. Kostukevič vyrazil len pred Turančíka, ktorý s prehľadom dorazil loptu do siete - 2:0. V 68. min. priamy kop Viktoryho z 25 m smeroval len do stredu brány a brankár hostí loptu s prehľadom kryl. V 80. min. prihral Viktory na pravú stranu pokutového územia, kde stál Matuškovič, ktorý krížnou strelou uzavrel skóre. Po záverečnom hvizde rozhodcu Fehéra odchádzali hráči Baníka z ihriska za veľkého potlesku.
Góly: 49. Pekár, 65. Turančík, 80. Matuškovič. R Fehér, bez kariet, 606 divákov. KFC: A. Kosťukevič - Baksics, Mihálik (82. Sánta), Podlucký, Szántó, Tóth, González, V. Kosťukevič, Taibl (74. Zvoncsár), Szorád, Uzola (66. Mészáros). Tréner Cs. Szórád. IGOR BELÁK

Trnava C/Šúrovce - V. Ludince 0:1 (0:0)
V predohrávanom 17. kole sa zverencom trénera Hájičeka nepodarilo zabodovať. Vyrovnané stretnutie, ktoré malo všetky príznaky prvého zápasu, príliš veľa pohľadných akcii neprinieslo. Skôr obom mužstvám viazla kombinácia a preto sa aj šance rodili ťažšie. O všetkom rozhodla 80. minúta, kedy sa domáci Blaško dopustil nedovoleného zákroku a hosťujúci kapitán Soboňa z pokutového kopu rozhodol zápas.
Góly: 80. Soboňa (11 m). R. Kozolka, ŽK: Ravas, Blaško - Soboňa, 100 divákov. DRUŽST.: Benkó - Bagala, Flídr, Varga, Molnár, Straňák (57. Konvický), Soboňa, Cingel, Hlaváčik, Turnai (85. M. Števko), Belanský (72. R. Števko). Tréner I. Kasana. (SC)

Nemšová - Led. Rovne 3:0 (2:0), 10. Holíček, 26. a 63. Wesley.